اخبار معاونت

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست ضمن برشمردن نقاط ضعف و قوت دو مدل مدیریت زیست‌بومی و مدیریت بر اساس طرح مطالعات مناطق که تاکنون برای حفاظت و مدیریت مناطق و تالاب‌ها مورد استفاده قرار گرفته است، گفت: مدل مدیریتی جدید باید بر مبنای جایگاه و نقش واقعی مردم بومی برای حفاظت و مدیریت مناطق تعریف شود.

1398/4/4 سه‌شنبه
.
مدير كل جدید دفتر موزه ملي تاريخ طبيعي و ذخاير ژنتيكي سازمان حفاظت محیط زیست منصوب شد

در حکمی از سوی عیسی کلانتری معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست محمد مدادي به سمت مدير كل دفتر موزه ملي تاريخ طبيعي و ذخاير ژنتيكي منصوب شد.

1398/4/4 سه‌شنبه
.
طرح تکثیر نیمه طبیعی یوز پلنگ آسیایی در اردکان یزد اجرا می شود

مدیرکل حفاظت محیط زیست یزد از اجرای طرح تکثیر نیمه طبیعی یوز پلنگ آسیایی در استان خبر داد و گفت: این طرح با هدف تکثیر این گونه جانوری در حال انقراض در پناهگاه حیات وحش « دره انجیر» شهرستان اردکان اجرا می شود.

1398/4/4 سه‌شنبه
.
سرشماری پرندگان جوجه آور تابستان گذران جزایر استان بوشهر

عملیات آماربرداری از پرندگان زادآور تابستان گذران در زیستگاه های مستعد استان بوشهر به خصوص جزایر نخیلو و ام الگرم در پارک ملی دیر نخیلو و جزیره خان واقع در منطقه حفاظت شده مند صورت پذیرفت.

1398/4/4 سه‌شنبه
.
قوانین کشور چقدر در برابر «حیوان آزاری» بازدارنده است؟

در کشور ما هر چند وقت یک بار شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها پر می‌شوند از خبرها و فیلم‌های حیوان‌آزاری. آخرین بار هفته گذشته بود که فیلم‌ سنگسار یک توله خرس زخمی در سوادکوه منتشر شد. حیوان آزاری ممکن است از روی جهل، ترس یا مشکلات روانی باشد اما به هر صورت این کار خلاف عرف و حتی آموزه‌های دینی است ولی متاسفانه در کشور ما قانون و مجازات دقیقی برای جلوگیری از تکرار این اقدام و مجازات عامل حیوان‌آزاری وجود ندارد.

1398/4/4 سه‌شنبه
بيشتر

پروژه های بین المللی

آلبوم تصاوير

بيشتر

پروژه های مطالعاتی