.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار استان
 • کد خبر: f990fed
 • نهال‌های هر مدرسه یک نهالستان در چهارمحال و بختیاری آماده غرس درطبیعت است
  مدیر کل حفاظت محیط زیست استان گفت: بازدید میدانی از مدارس منتخب طرح هر مدرسه یک نهالستان بیانگر موفقیت‌آمیز بودن طرح تا این مرحله است.
 • 1397/10/19 چهارشنبه2019-01-09T13:59:39+03:30.
 • به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری، شهرام احمدی اظهار داشت: در این طرح دانش آموزان مدارس منتخب برای اجرای پایلوت طرح "هر مدرسه یک نهالستان"، در سال گذشته پس از دریافت آموزش‌های لازم، کاشت گلخانه‌ای بذرهای بلوط جنگلی را در مدرسه و خانه انجام دادند. وی افزود: دانش آموزان پس از مراقبت و نگهداری یکساله از این بذرها، آنها را برای انتقال به محدوده‌های جنگلی اطراف محل سکونت خود آماده کرده‌اند.

  وی با اشاره به اینکه این طرح در مدارس منتخب روستاها و شهرهای حاشیه مناطق حفاظت شده جنگلی با هدف استفاده از پتانسیل موجود در مدارس برای احیاء جنگل ها اجرا شد ادامه داد: برنامه اجرای طرح هر مدرسه یک نهالستان در چند سال آینده ضمن تغییر نگرش در جوامع محلی بر افزایش رویشگاه های جنگلی نیز تاثیر خواهد گذاشت. احمدی با اشاره به اینکه بیماری های ناشی از کم بارشی در سال های اخیر گریبان گیر جنگل ها شده و زمینه را برای خشکیدگی و زوال جنگل‌ها فراهم کرده است. احمدی تصریح کرد: تداوم احتمال کم بارشی ها در سنوات آینده باعث کاهش سطح کمی و کیفی جنگل های استان خواهد شد.

  وی در پایان تصریح کرد: قرار است نهال های به ثمر رسیده با همکاری دستگاه های مربوطه طی مراسمی در زمان مناسب، به محدوده‌های مشخص شده انتقال و غرس شوند.

  عكس هاي مرتبط :

   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ