.
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
محیط زیست در آیینه رسانه
 • کد خبر: b371bc8
 • بخش زیادی از پسماند صنعتی خراسان جنوبی قابل بازیافت است
  بیرجند - ایرنا - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: اغلب صنایع استان فاقد پسماند ویژه و خطرناک هستند و بخش قابل توجهی از پسماندها قابل بازیافت است.
 • 1397/9/29 پنجشنبه2018-12-20T08:18:22+03:30.
 • به گزارش ایرنا، داوود شهرکی روز چهارشنبه در نشست کارگروه مدیریت پسماند استان که به ریاست معاون عمرانی استاندار خراسان جنوبی برگزار شد، با اشاره به وجود 9 شهرک صنعتی و 12 ناحیه صنعتی در خراسان جنوبی اظهار داشت: تصفیه خانه فاضلاب در 2 شهرک صنعتی استان ایجاد شده است.


  وی افزود: 91 هزار متر مکعب پسماند صنعتی از این تصفیه خانه ها برای مصارف آبیاری فضای سبز استفاده می شود.
  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: میزان تولید پسماندهای عادی در 35 واحد صنعتی خارج شهرک ها را 30 تن در سال و تولید پسماند صنعتی این واحدها 700 تن است.


  وی با بیان اینکه راه اندازی سایت دفع پسماند و بازیافت آن در شهرک های صنعتی پیشنهاد می شود یادآور شد: 2 واحد بازیافت کاغذ، 12 واحد صنایع پلاستیک مجوز گرفته اند و برای صنایع فلزی نیز واحد بازیافت در دستور کار قرار دارد.


  شهرکی ضمن گلایه از تخلیه پسماندها در شهرک های صنعتی گفت: این موضوع باعث بروز مشکلاتی می شود که لازم است پیگیری مناسب در خصوص آن انجام شود.


  رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی نیز تولید کمپوست و کشاورزی حفاطتی را از راه های مدیریت پسماند در این مجموعه عنوان کرد و گفت: بشرویه در بحث کشاورزی حفاظتی موفق عمل کرده و به دنبال گسترده تر کردن آن هستیم که نیازمند اعتبار است.


  غلامرضا قوسی بر تاکید بر استفاده از بقایای گیاهی به عنوان یک پسماند در چرخه کشاورزی اظهار داشت: بیش از 50 هزار تن بقایای گیاهی بخش زراعت و 48 هزار تن در بخش باغبانی استان پسماند ایجاد می شود.
  وی یادآور شد: سالانه بیش از 8 هزار تلفات دامی و 118 هزار تن فضولات در استان داریم که می توان با مدیریت پسماند در چرخه کشاورزی استفاده کرد.


  رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه سالانه هزار تن کمپوست توسط خود کشاورز تولید می شود گفت: به دنبال این هستیم که کنار هر مزرعه یک واحد تولیدی کمپوست احداث شود.


  وی بیان کرد: با توجه به فقر شدید خاک در اراضی استان، کشاورزی حفاظتی از نظر مواد عالی خاک می تواند موثر باشد و این موضوع که به تثبیت اشتغال و افزایش بهره وری نیز کمک می کند نیازمند اعتبارات است.
  قوسی گفت: پسماندهای بسته بندی سموم در استان نیز به صورت منظم معدوم می شود.


   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ