آخرین اخبار

تفاهم نامه سه جانبه همکاری محیط زیستی به امضاء رسید

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از امضاء تفاهم نامه سه جانبه همکاری بین ادارات کل حفاظت محیط زیست ،آموزش و پرورش و شهرداری مشهد خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، تورج همتی افزود : همزمان با روز ملی هوای پاک و در ادامه نشست اعضای کارگروه اجرایی و اضطراری کاهش آلودگی هوای استان، یک تفاهم نامه سه جانبه به منظور ترغیب دانش آموزان مشهدی به استفاده از سیستم های حمل و نقل عمومی پایدار به امضاء رسید.

همتی ادامه داد: این تفاهم‌نامه سه جانبه که صبح امروز به امضاء سه دستگاه متولی رسید، دو سال اعتبار دارد و طی این مدت، براساس بازخوردهای دریافتی و پایش های صورت گرفته توسط متعهدین در صورت لزوم، سالانه بازنگری خواهد شد.

این مقام مسئول ضمن اشاره به اینکه بر اساس این تفاهم‌نامه دانش آموزان به استفاده از سیستم های حمل و نقل انبوه بر عمومی از سوی معلمان و مربیان آموزش و پرورش ترغیب خواهند شد، گفت:از جمله اهداف این تفاهم نامه، مدیریت تقاضای سفرهای تحصیلی دانش آموزان، کاهش تردد و ترافیک سطح شهر و بهبود کیفیت هوا ، ایجاد همکاری آموزشی و اجرایی در جهت تغییر رفتارها و مدل های حمل و نقل  پایدارو سفر سالم، دانش افزایی برای ترویج فرهنگ، اخلاق و سواد زیست محیطی در بین دانش آموزان و استفاده از توان بالقوه آنان در فرهنگ سازی و ارتقاء حفاظت از محیط زیست است.
بيشتر
نسخه قابل چاپ
سال 1398  سال رونق تولید